הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
איגוד מנהלי המחלקות לחינוך ברשויות המקומיות
פתח/סגור תפריט
  • פייסבוק
  • יוטיוב

עיריית אריאל - כנס חנוכאים תשע"ז

*כדי שהמורים שלנו יתנו כל-כך הרבה מעצמם, הם צריכים להתמלא*

כנס החינוכאים השני לשנת תשע"ז של עיריית אריאל התקיים בנובמבר 2016 באשכול הפיס, ובו הוצגו ההישגים המרשימים של מערכת החינוך העירונית והתקיימה הרצאה מיוחדת שלא השאירה עין יבשה בקהל.

כנס החינוכאים הינו מסורת מבורכת אותה ייסדה מנהלת אגף החינוך, אילנה נולמן במטרה להפגיש את כל אנשי החינוך באריאל- צוות מקצועי מכל המסגרות הקיימות בעיר, לצד צוות האגף ובכך לעורר שיח מחבר. כמו-כן, מטרת הכנס היא מפגש עם אישיות מיוחדת ומעוררת השראה, אשר פותחת בפני החינוכאים את עולמה וחושפת אותם אל כיוונים חדשים שאינם מצויים בשגרת היום יום.

IMG_0372.jpg

הכנס נפתח כמתוכנן בפרגון אדיר לבי"ס חמ"ד "אור זבולון" אשר זכה בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך ולקריית החינוך "אורט יובלי אריאל" אשר מועמדת לפרס הארצי של רשת אורט, מתוך חמישה בי"ס בארץ. אביגיל סאמין, מנהלת קריית החינוך הציגה בפני החינוכאים את ההכנות לביקור ועדת הפרס והקרינה את סרט התדמית המרגש שהוכן על הפעילות המיוחדת של הקריה החינוכית.

לצערנו, הרצאתו של ניב פרן בוטלה ברגע האחרון ואילנה החליטה בלב כבד ובחששות רבים, שזאת הזדמנות ואולי אף הזמנה מפורשת מיד עליונה- לשתף את הצוות אותו היא מנהלת על ההתמודדות האישית שלה ושל משפחתה.

כולנו מכירים את אילנה כאישה חזקה ונמרצת וזו אולי הפעם הראשונה שראינו אותה עולה לבמה, מהוססת ומרוגשת עד רמת רעד קל בקולה. אילנה סיפרה על בתה האמצעית, שני, שנולדה כילדה בריאה, מחוננת, אוטו-דידקטית, ספורטאית ו"תולעת ספרים" אשר בגן טרום חובה לקתה בתסמונת טורט קשה ממנה היא סובלת עד היום, כשהיא בת 28.

תסמונת טורט יכולה להופיע בדרגות קושי שונות, שני לקתה ברמה הקשה ביותר ונחשבת עד היום לאחת החולות הקשות בעולם. ההתמודדות האישית של שני ושל כל המשפחה היא קשה מנשוא, אך עם זאת, מעוררת השראה ומרגשת ביותר.

אילנה שדיברה מעמקי נשמתה וציטטה קטעים מספר שכתבה "כחוט השני", הציגה כיצד מהמקום הכואב ביותר בחיים, צומחת תקווה, אופטימיות ואהבה גדולה.

הקהל הנרגש שבחלקו אולי הכיר את הסיפור המשפחתי של אילנה, אך מעולם לא נחשף למשמעויות הקשות ולהחלטות הדרמטיות אותן נתבקשו אילנה ובעלה לקבל במהלך השנים, הוקיר תודה על החשיפה הקשה והפידבקים החיוביים לא אחרו להגיע. ההחלטה להיפתח בנושא כל-כך אישי וטעון רגשית לא הייתה קלה, אך התוצאה הייתה ללא ספק, מדהימה.

אנו מודים לראש העיר אליהו שבירו, על המחויבות והתרומה הגדולה למערכת החינוך. תודה לאשכול הפיס על האירוח ולכל המארגנים והמסייעים בהצלחת הכנס. 

​לאתר הכנס בעיריית אריאל >> 


עיריית אריאל - כנס חנוכאים תשע"ז