הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
איגוד מנהלי המחלקות לחינוך ברשויות המקומיות
פתח/סגור תפריט
  • פייסבוק
  • יוטיוב
סגור תפריט

תש"ף, 19/8/19 נחל שורק

​כנס היערכות לקראת שנת הלימודים תש"פ נערך במועצה האזורית נחל שורק ביום שני ה- 19/8/19 במעמד שר החינוך חה"כ רפי פרץ.

יום שני ה- 19/8/19 ערכנו את כנס ההיערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים תש"ף. את הכנס אירחה המועצה האזורית נחל שורק, שזכתה בפרס חינוך ארצי בשנה"ל תשע"ט. 
הכנס נערך בהיכל התרבות יד בנימין בהשתתפותם של מעל 400 אנשים - מנהלי אגפי ומחלקות חינוך מכלל הרשויות בישראל, ראשי רשויות, נציגי משרד החינוך ושותפים מארגוני חינוך בארץ.
הכנס נפתח בברכת נשיא המדינה ובשירה המרגש של מקהלת הילדים מבי"ס "ניצני תורה".
בחלק הראשון, בהנחיית אבי קמינסקי, יו"ר האיגוד, נשאו דברים:
ח"כ הרב רפי פרץ - שר החינוך, אלי אסקוזידו - ראש המועצה האזורית נחל שורק המארחת, חיים ביבס - ראש עיריית מודיעין מכבים רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי, שי חג'ג' - ראש מועצה אזורית מרחבים ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, יפה בן דויד - מזכ"לית הסתדרות המורים, רן ארז - יו"ר ארגון המורים העל יסודיים ושלום בן משה - ראש עיריית ראש העין ויו"ר וועדת חינוך במרכז השלטון המקומי.
כמו כן, נערכה פרידה מחיה הראל, שסיימה את תפקידה כמפקחת ארצית על החינוך המיוחד ומעל 50 שנים במערכת החינוך.
בחלק השני, בהנחיית ד"ר שי פרוכטמן, חבר הנהלת האיגוד, נשאו דברים: חה"כ יעקב מרגי - יו"ר וועדת החינוך של הכנסת, שמואל אבואב - מנכ"ל משרד החינוך ועו"ד אייל בן יהודה באום - יו"ר פורום ההוריים היישוביים.
לסיום נערך מושב מענה לשאלות, בהשתתפות ההנהלה הבכירה של משרד החינוך.
תודה מאוד למועצה האזורית נחל שורק על האירוח וקבלת הפנים, על ארגון מופתי, יחס חם וכיבוד עשיר: לאלי אסקוזידו, ראש המועצה ולכל מי שלקח חלק בארגון ובמיוחד לאסף כהן, מנהל מחלקת חינוך, לעובדי המחלקה, לשרית שרף, ליהודית מילר, למיטל פומברג ולאסף גוטמן.

1f101443-06aa-406d-b8a0-80bd94017daa.jpg

7be9666c-a6e6-405b-9aa1-9d1091e8f7f1.jpg

9424a96a-b2cb-4f1f-a392-56783ccbc747.jpg

afe47d58-2193-43fe-af0a-f405a3de9571.jpg

b2279230-d116-4e5e-bb90-e05809017593.jpg

c5f5a167-8c0f-4c12-ac15-dcf0a2e028d0.jpg

דברי אבי קמינסקי, יו"ר האיגוד

תחילת שנה חדשה ובייחוד פתיחת שנת לימודים חדשה מביאה עמה תקווה, בשורה ובעיקר הבטחה לשינוי ולשיפור.
בפתיחת שנת לימודים חדשה אנו מייחלים להתייחסות לדרוש תיקון, להסרת מהמורות ומכשולים, לשיפור הקשר והתקשורת שבין כלל המעורבים במעשה החינוך ובעיקר לביטחון ברציפות, בעקביות ובהתמדה הן של תוכניות שהחלו והן של תוכניות חדשות הנכתבות כעת.
כשהסתיו בפתח (כמעט) אנו מבקשים לרענן את ההרגשה שיש מנהיגות רצינית, אחראית, ממוקדת חינוך וממוקדת במעשה ובעושים בחינוך, לרענן את ההרגשה שיש על מי לסמוך, שיש מי שמציע דרך ונותן גיבוי ומרחב לעשייה חינוכית, אמיצה, פורצת דרך, מעזה וחופשית.
מקווים שיש מי שישיב לעובדי ההוראה את ההכרה בעבודתם החיונית, המקצועית, את ההערכה כדי להבטיח עתיד טוב יותר לתלמידינו. שכן כולנו משננים השכם והערב כי "איכות מערכת החינוך היא כאיכות  מוריה"!
בישראל כ-257 רשויות מקומיות. לכל אחת מהן מנהל/ת אגף חינוך הנמצא/ת בקשר רציף, יומיומי, עם כל השותפים למעשה החינוך ברשות: מנהלות ומנהלים, פיקוח, משרד החינוך, מורות ומורים, גננות, סייעות, תלמידים, הורים, אנשי מערכת החינוך הבלתי פורמאלי, תנועות נוער, חוגים, מחלקות הספורט, וגם.... עם המנגנונים הפוליטיים והמינהליים של הרשות המקומית.
נושא השוויון לכלל תושבי המדינה הוא נר לרגלינו - יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים, בדואים, צ'רקסים-  כולנו למען חיזוק החינוך והתרבות בקהילה, וזאת כחלק בלתי נפרד מתפקידנו כמנהלי חינוך ברשויות המקומיות וכחלק מהשלטון המקומי. 
פירטתי בקצרה, רק כדי לשוב ולהמחיש את יכולת ההשפעה שלנו, של כל אחת ואחד ביישוב ובקהילה שלו אך גם כדי לחזור ולהזכיר את האחריות הכבדה המוטלת עלינו דווקא בימים אלו, אחריות לקיומה של שגרה מבורכת של התנהלות חינוכית.
לפני כחודש קיימנו את כנס היסוד של "הקבינט הציבורי לחינוך" הכולל את ראשי ארגוני הגג היציגים הפועלים בשדה החינוכי והמשק בישראל, והמציעים שותפות ואיחוד כוחות בתכנון ומכפיל כוח בביצוע ובאחריות לדורות הבאים.
כשותף מייסד ליוזמה, אני סבור שיש ליצור מנגנונים קבועים ומוסכמים של דיאלוג: קבוע ורציף, החותר לפתרונות במצבים מורכבים יחד, ומול משילות אמיתית משתפת, מעצימה ומטפחת את המסוגלות של כלל שותפיה כך שיוכלו להעניק ולתרום מעצמם. 
עלינו ללמוד מניסיונות העבר: להרחיב ולהעמיק את הטובים שבהם ולהפיק לקחים מאלו שכשלו. באנו לסיוע ובעיקר לתת ולקדם את מערכת החינוך שכל כך חשובה לנו.
חובתנו לחזק את מערכת החינוך שאני מעריך שתתמודד עם קשיים לא מבוטלים בחודשים הקרובים – הסכמי שכר ויתכן אף קיצוצים במערכות הציבוריות לאחר כינון הממשלה – וחינוך מעל הכול !!
אנו, אנשי החינוך ברשויות המקומיות, נמצאים כעת רגע לפני פתיחת השנה אבל מביטים קדימה, ויודעים כי בקרוב נדון בנושא: לידה עד 3, יישום התיקון לחוק החינוך המיוחד, המשך עבודה לצמצום פערים, קידום מעמד אנשי החינוך, והתמודדות עם אלימות והקניית ערכים חברתיים ואזרחיים שיאפשרו לתושבים ללמוד וליישם את חוזקותיהם.
עלינו לחזק את ידי אנשי החינוך המקצועיים והמסורים, הרואים בחינוך ייעוד. עלינו לומר להם שאנחנו מגבים אותם באותם מקרים בהם נגע האלימות פוגע במוסד החינוכי או חס וחלילה במורה, בתלמיד ובהורה.
אינני רוצה להאריך בדברי. תחילת שנת לימודים מחייבת להתכנס למילים המרכזיות של תמצית מערכת החינוך "לאפשר" ו"לבוא באהבה" ואת שאר הנושאים המרכזיים נשמע מכלל באי כנס זה.
אני מבקש לאחל לכל באי כנס ההיערכות, ראשי הארגונים ובעיקר לעובדי החינוך וההוראה, התלמידים וההורים ברכת שנת לימודים פורייה.

19819.JPG


תש"ף, 19/8/19 נחל שורק